четвртак, 19. јул 2018.

ЕП: Потопљена и Русија, Србија већ у четвртини финала!

Гладиус       четвртак, 19. јул 2018.

Репрезентације Србије савладала је Русију у мечу другог кола групе Д Европског првенства у Барселони – 11:9 (3:2, 3:3, 3:1, 2:3).

'Делфини' су, после рутинског тријумфа над Румунијом на отварању (11:5), без већих проблема изашли на крај и са 'Зборнајом' и већ после две одигране утакмице обезбедили прво место, односно аутоматски се пласирали у четвртину финала и обезбедили себи више времена за одмор.

Момци Дејана Савића последњи сусрет у групној фази играју у петак од 11 часова, када ће им ривал бити селекција Словачке.

Нису наши момци превише запињали, одиграли су тачно онолико колико им је било потребно, али се мора истаћи да су и Руси одиграли веома добар дуел, свакако најбољи у свим окршајима са нашом селекцијом.

Међутим, то је било довољно само да се одрже до полувремена (6:5), да би питање победника и дефинитивно било решено у трећој четвртини када правимо серију од 3:0 и дефинитивно преламамо меч у нашу корист.

Само се Виктор Рашовић и Сава Ранђеловић нису уписивали у листу стрелаца, Андрија Прлаиновић, Филип Филиповић и Душан Мандић погађали су по два пута, док су Милош Ћук, Душко Пјетловић, Никола Јакшић, Стефан Митровић и дебитант Немања Вицо били прецизни по једном.

Бранислав Митровић одбранио је десет од деветнаест упућених удараца,

Код Руса су Степан Андрјуков, Константин Харков и Иван Нагаев постигли по два гола.

Србија по четврти пут узастопно брани златну медаљу на Старом континенту.