среда, 25. јул 2018.

Србија рутински 'потопила' Мађарску за полуфинале!

Гладиус       среда, 25. јул 2018.

Ватерполо репрезентација Србије савладала је Мађарску резултатом 8:5 (4:0; 1:1, 2:2, 1:2) у четвртфиналу Европског првенства у Барселони.

Србија је од самог старта меча показала да се не шали и питање победника донекле решила у првој четвртини меча коју су добили са 4:0.

'Делфини' су са чак гола предности показали добру офанзивну, али још бољу дефанзивну игру, да би им концентрација мало попустила средином и крајем друге деонице..

Предност на полувремену била је четири гола, и ништа у том тренутку није наслућивало на преокрет.

Мађарска је у једном тренутку спустила предност на 5:2, што је износило серију од 2:0, али је Никола Јакшић тада трећим шутем из исто толико покушаја вратио предност на +4.

Србија у последњу деоницу улази са четири гола предности, и ту предност одржава у четвртој деоници, са по голом на обе стране у последњих 30 секунди меча, за коначан резултат од 8:5.

Ово је био четврти везани тријумф на ЕП у Барселони за троструког узастопног шампиона Европе.

У полуфиналу 'Делфини' се састају са селекцијом Хрватске.